• Vitajte na našej stránke
    • Naša stránka Vám umožní nazrieť cez virtuálne okno do života našej školy aj zistiť potrebné informácie.
  • 2% dane - Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
    1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
    5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 37976508
    6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Podávate si daňové priznanie sami?
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
    3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 37976508
    4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Postup pre právnické osoby
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
    3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 37976508
    4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
    5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
        • Zdravotná podpora

27. 3. 2024

Dnes nás čakalo v škole prekvapenie. 🎁 Každý zamestnanec obdržal maxi balenie magnézia a vitamínu B6. Veru, polrok je už síce dávnejšie za nami, ale ešte nám treba vydržať do konca roka 😀. Veľmi pekne ďakujeme Základná škola s materskou školou Krušetnica 83 za zdravotnú podporu. ❤️

• ŠKOLA-RODINA-DEDINA sa spája

27. 3. 2024

Dnes sme vyhodnotili súťaž ŠKOLA-RODINA-DEDINA sa spája, ktorá bola zameraná na veľkonočné pečenie. Naši žiaci spolu so svojimi rodinami vytvárali kulinárske pekárske kúsky, z ktorých bolo ťažké vybrať tých najlepších. Naša porota vybrala tie najkrajšie a najkreatívnejšie z nich, ktoré sa umiestnili na prvých priečkach: rodina Mešková, rodina Kubinová a rodina Hrčkuláková. Nakoľko všetky výrobky boli úžasné, odmenené boli aj ďalšie rodiny, ktoré sa do súťaže zapojili a splnili podmienky. Veď posúďte sami. Ceny do súťaže venovala ZŠ s MŠ Krušetnica a obec Krušetnica. Veríme, že súťaž už bude tradičná a vždy si nájde svojich fanúšikov a spolupráca školy, rodiny a obce bude prínosom pre nás všetkých.

Milí rodičia, žiaci,

od zajtra sa začínajú veľkonočné prázdniny, ktoré budú trvať do 2.4.2024. Naspäť v škole sa stretneme všetci v stredu, dňa 3.4.2024. Aj my Vám chceme popriat krásne a požehnané sviatky jari, veľa vody a kupačov a hlavne zdravie a príjemné prežitie sviatkov v kruhu vašej rodiny.

• Veľkonočné fotenie

27. 3. 2024

Nakoľko sa blížia sviatky jari, Veľká noc, naše pani učiteľky a pani asistentky nezaháľali a vyzdobili chodbu rôznymi kreatívnymi výrobkami s jarným pozadím. Prečo však nevyužiť krásne pozadie ako fotostenu? Zobrali sme žiakov každého ročníka, odfotili a vyrobili krásne pohľadnice so želaním veselých veľkonočných sviatkov. Prijmite teda želanie aj vy od našich žiakov a prajeme vám všetkým krásne a požehnané sviatky. Fotografie vyhotovila a spracovala p. učiteľka Sylvia Rusnáková.

• Okresné kolo Biblickej olympiády

27. 3. 2024

Vytrvať vo viere – to bolo témou tohtoročnej Biblickej olympiády, na ktorú sa pripravovalo trojčlenné družstvo našich žiakov zo 6. B v zložení Michal Zavoďančík, Klára Žibeková a zo 7. ročníka Dominika Žibeková. Okresné (dekanátne) kolo sa konalo 21.3.2024 v Zákamennom. Počas príprav žiaci spoznali vytrvalú vieru starozákonných postáv Abraháma, Izáka, Jakuba, Daniela a Zuzany a evanjelium podľa Jána.

27. 3. 2024

Dňa 26. marca sa v Dome kultúry v Námestove uskutočnil jubilejný 70. ročník súťaže v prednese poézie a prózy- Hviezdoslavov Kubín.

Recitačná súťaž je rozdelená do troch kategórií v oblasti poézie a troch kategórií v oblasti prózy. Naša škola mala zastúpenie v piatich súťažných kategóriách.

V I. kategórii v próze recitoval Jakubko Janckulík z 2.A , ktorý svojím príbehom úprimne rozveselil porotu i malých poslucháčov.

• Technický šikula

25. 3. 2024

Dňa 22.3. sa žiaci 8. ročníka, Adam Zvonár a Miroslav Kadavý, zúčastnili súťaže Technický šikula. Je to regionálna súťaž pre dvojčlenné tímy žiakov 7. a 8. ročmíka, ktorú organizuje SOŠ polytechická v Kňažej. Žiaci riešili technické zábavné úlohy a vyrábali jednoduchý výrobok - Luskáčik - podľa priložených výkresov.

Štvrtok 28. 3. 2024