• Kvalifikácie do okresného kola vo vybíjanej žiačok ZŠ

• Žiačky II. stupňa našej školy sa dňa 1.2.2023 zúčastnili kvalifikácie do okresného kola vo vybíjanej žiačok ZŠ. Za nepriaznivého počasia cestovali do Oravskej Lesnej, najchladnejšej obce na Slovensku, kde sa konala kvalifikácia. Spomedzi štyroch družstiev naše dievčatá svojim výkonom vôbec nezaostali a skončili na treťom mieste. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Pedikulóza

• V tomto období deti nosia čiapky, šály, a aj preto každoročne dochádza k výskytu pedikulózy. Je potrebné dieťatu pravidelne kontrolovať hlavu, aby sa predišlo prípadným problémom. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne vydal brožúrku, ako sa ochrániť pred výskytom pedikulózy, ale aj ako postupovať, ak už sa táto udalosť stane.

Nakoľko sa aj dnes vyskytla pedikulóza v našej škole, prosíme Vás o dôkladné skontrolovanie hlavy Vášho dieťaťa.